Elektrodrążenie

Elektrodrążenie wgłębne i drutowe

Zarówno elektrodrążenie wgłębne, jak i drutowe są nowoczesnymi metodami obróbki materiałów. Stosuje się je, kiedy chce się uzyskać precyzyjne cięcie, dostosowane do nawet wyśrubowanych wymogów technicznych. Na czym polegają te techniki?

Elektrodrążenie drutowe polega na wycinaniu detali metodą elektroiskrową. Wykonuje je się, korzystając z cienkiego drutu o grubości od 0,1 mm do 0,3 mm. Technologia jest przydatna m.in.  podczas produkowania tłoczników, matryc, narzędzi spawalniczych czy też wykrojników, które wykonane są z bardzo twardych materiałów – choćby stali hartowanej.

Elektrodrążenie wgłębne to proces drążenia metalu przy wykorzystaniu miedzianej lub grafitowej elektrody, która została wykonana w centrum obróbczym. To technika odpowiednia podczas pracy nad kształtami wklęsłymi, powierzchniami złączonymi pod ostrym kątem oraz stosowana przy obróbce innych wymagających kształtów.

WalForm oferuje kompleksowe usługi w zakresie elektrodrążenia wgłębnego, jak i drutowego. By skorzystać z naszego profesjonalnego wsparcia, wystarczy się skontaktować. Zapraszamy!